Przejdź do treści

Olimpiada Przedszkolaka

3 czerwca w pięknej scenerii natury, odbyła się już po raz kolejny Olimpiada Przedszkolaka. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem Zaczarowany świat bajki, a tak jak to tytuł niesie polana zaroiła się od postaci z bajek. Byli piraci, Bolek i Lolek, Kubuś puchatek, Reksio, Gloria, Myszka Miki.

Na rozdanie nagród przybył również do nas „Czarnoksiężnik”, nasz Pan prezydent Piotr KowalczukJak corocznie dzieci rywalizowały w trzech krainach: wiedzy, wyobraźni i ruchu twórczego.
Na wygłodniałe przedszkolaki czekał poczęstunek przygotowany przez Pomorskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot.
Ponieważ dla nas każdy jest zwycięzcą rozdaliśmy ponad 200 medali , puchary i całe mnóstwo drobnych upominków , każdy uczestnik olimpiady został nagrodzony za trud jaki włożył w trzy godzinne zmagania.
Projekt został dofinansowany z budżetu Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Miasta Gdańska , Dziękujemy również za wsparcie – PCPB Monar-Markot w Gdańsku oraz Organizatorzy społeczności lokalnej w Gdańsku

Organizatorzy: Fundacja DROGA, Przedszkole im. de la Salle

Partnerzy: Miasto Gdańsk, Przedszkole nr 4 „Gwarny Dworek”, iBedeker, Studiokod, PCPB Monar-Markot

Sponsorzy: GCH Manhattan, Developer BMC, Keepcan, Amgaz, Żegluga Gdańska, Trefl,

Patronat medialny: Portal Regionalny Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Twoja Gazeta, Czas na Wrzeszcz

W ramach pikniku Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie odbył się III Turniej piłki nożnej w którym wzięli udział uczniowie wrzeszczańskich szkół, oraz mieszkańcy.
Dzięki uprzejmości dyrekcji III LO w Gdańsku w tym roku rozgrywki odbyły się na nowo budowanym boisku.
Rywalizacja jak w latach poprzednich była zacięta i każdy miał ochotę na I miejsce , jednak miejsce pierwsze może być tylko jedno
Mamy nadzieje, że w przyszłym roku turnieju odbędzie się już na Podleśnej polanie, czekamy przecież na jedyne boisko trawiaste którego remont rozpoczął się na początku maja.
Dziękujemy Ewie Woźnej, oraz Przemysławowi Bocheńskiemu za perfekcyjne przygotowanie rozgrywki miłą atmosferę i zdrową rywalizację.

w turnieju klas: I-III
I miejsce zajęła SP 27,
II miejsce – SP 39,
III miejsce – 45,

w turnieju kl. IV-VI
I miejsce SP 45,
II miejsce SP 39

W najstarszej grupie
I miejsce zajęła drużyna „Przyjaciele SP 45”,
II miejsce GIM. 26,
III miejsce egzekwo drużyny Fundacji Droga i SP 45 kl. IV-VI

festyn

festyn-